Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ “Νίκος Σαμαράς” 2020-21

Στο κλειστό του Μίλωνα στη Νέα Σμύρνη θα διεξαχθεί ο όμιλος του Φοίνικα - Δείτε αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα της Α' Φάσης

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ “Νίκος Σαμαράς” 2020-21

Το πρόγραμμα της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2020-21. Πρόκειται για την 10η έκδοση της διοργάνωσης που είναι αφιερωμένη στη μνήμη του Νίκου Σαμαρά:

 

Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2020-21

Α΄ΦΑΣΗ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Βέροιας)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

18:00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013 – Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας

Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

20:00: Π.Α.Ο.Κ. – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Δανιηλίδου, Παρατηρητής: Θεμελής, Γραμματεία: Ψάρρα.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

20:00: Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας – Π.Α.Ο.Κ.

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
0. ΠΑΟΚ 0-0
0. Ηρακλής Πετοσφαίριση 0-0
0. Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας 0-0
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:  Νέα... βόμβα μεγατόνων από τον Άρη Σύρου!

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μίλων – Νέα Σμύρνη)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

16:00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων

Διαιτητές: Μουλά Λ., Ράντσιου, Παρατηρητής: Πολίτης, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:30: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων – Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου

Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

19:30: Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου – Παναθηναϊκός Α.Ο.

Διαιτητές: Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Πέρρος, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
0. Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-0
0. Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου 0-0
0. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 0-0

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη – Άγιος Ιωάννης Ρέντης)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

17:00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Ο.Φ.Η.

Διαιτητές: Φραγκάκης, Χανδρινός, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:  «Μάγκας» μέσα στη Νάξο

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:00: Ο.Φ.Η. – Α.Ο.Π.Κηφισιάς

Διαιτητές: Βουδούρης, Πρέντζας, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

17:00: Α.Ο.Π.Κηφισιάς – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 

Διαιτητές: Κουτσούλας, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Ράπτης, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
0. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-0
0. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 0-0
0. Ο.Φ.Η. 0-0

 

Το σύστημα διεξαγωγής του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2020-21

Α΄ΦΑΣΗ: Οι 9 ομάδες είναι χωρισμένες σε τρεις ομίλους των τριών ομάδων. Προκρίνονται στην ημιτελική φάση οι πρώτες ομάδες της βαθμολογίας κάθε ομίλου και ο καλύτερος δεύτερος του Α, Β και του Γ ομίλου.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ: Κατόπιν κληρώσεως θα γίνουν διπλοί ημιτελικοί για να προκύψουν οι ομάδες που θα περάσουν στους διπλούς τελικούς. Και για τις έδρες θα γίνει κλήρωση.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:  Ήττα του Φοίνικα στο πρώτο φιλικό με την Ντιναμό Βουκουρεστίου

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

2019-20 (Ρέντη – Μαρούσι): Παναθηναϊκός Α.Ο.

2018-19: (Σύρος – Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2017-18 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2016-17 (Ρέντη): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2015-16 (Σύρος): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2014-15 (Γλυφάδα): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2013-14 (Αλεξανδρούπολη): ΑΕΚ

2012-13 (Βραχάτι): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2011-12 (Σύρος): Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

ΟΙ MVP

2020: Αξέλ Γιάκομπσεν (Δανία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2019: Νίκος Ζουπάνι (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2018: Γέροεν Ράουβερντινκ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2017: Κονσταντίν Τσούπκοβιτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2016: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2015: Γιώργος Στεφάνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2014: Νίκος Κρέτσης (Α.Ε.Κ.)

2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2012: Στέλιος Νικηφορίδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)