Όλα τα κόμματα και οι υποψήφιοι βουλευτές του νομού Κυκλάδων

0

α) ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1 . ΑΓΓΕΛΕΤΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΕΚΑ) του Ανδρέα

2 . ΓΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Σπυρίδωνος

3 . ΜΑΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

4 . ΡΗΓΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΙΡΕΝ) του Σίμου

5 . ΣΥΡΙΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου

6 . ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου

β) ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

1 . ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου

2 . ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου

3 . ΚΑΦΟΥΡΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του Εμμανουήλ

4 . ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ

5 . ΠΡΙΝΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη

6 . ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Αριστοτέλη

γ) ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 . ΒΑΖΑΙΟΥ ΜΑΡΚΕΛΑ του Σπυρίδωνος

2 . ΓΚΙΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Ιωάννη

3 . ΚΑΠΕΛΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του Ιωάννη

4 . ΛΟΥΔΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου

5 . ΜΠΕΚΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη

δ) Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα – Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών – Ανανεωτική Αριστερά – Προοδευτικό Κέντρο – «ΕΔΕΜ» – Κινήσεις Πολιτών)

1 . ΒΛΑΣΕΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

2 . ΔΑΡΖΕΝΤΑ-ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Θωμά

3 . ΘΕΟΛΟΓΙΤΟΥ ΣΟΦΙΑ του Νικολάου

4 . ΜΠΑΪΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ελευθερίου

5 . ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

6 . ΠΟΛΑΤΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

ε) ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΚΑΪΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αποστόλου

2 . ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ του Ιακώβου

3 . ΡΕΜΟΥΝΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Χαράλαμπου

4 . ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Εμμανουήλ

5 . ΤΣΑΤΣΑ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη

6 . ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ του Βασιλείου

στ) ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1 . ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ζαχαρία

2 . ΚΟΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου

3 . ΝΟΜΙΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αντωνίου

4 . ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

ζ) ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1 . ΣΕΜΙΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη

η) ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την

ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1 . ΒΑΣΙΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου

2 . ΤΣΙΟΥΜΠΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

θ) ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

1 . ΚΟΥΝΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ματθαίου

2 . ΜΠΕΡΜΠΕΡΗ ΠΕΤΡΟΥΛΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αναστασίου

3 . ΠΕΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ιωάννη

4 . ΣΚΑΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

5 . ΤΣΙΓΑΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου

ι) ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1 . ΒΑΛΛΑ ΕΙΡΗΝΗ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Παντελή

2 . ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Εμμανουήλ

3 . ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Φλώρου

4 . ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Θεοδώρου

5 . ΧΑΣΤΑΤΖΕΡΗ-ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Σωκράτη

ια) ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

1 . ΜΠΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Βασιλείου

ιβ) ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΤΣΩΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του Μιχαήλ

ιγ) Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

1 . ΣΙΔΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παύλου

ιδ) ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1 . ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κοσμά

2 . ΜΙΣΚΕΔΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Πέτρου

3 . ΤΣΑΜΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Γεωργίου

ιε) ΜέΡΑ25

1 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΑΝΝΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ του Αντωνίου-Σωτηρίου

2 . ΠΑΝΤΕΛΑΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΤΟΝΙΑ) του Ιωάννη

3 . ΣΚΑΓΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σταματίου

4 . ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ματθαίου

ιστ) ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

1 . ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Παναγιώτη

2 . ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Ευαγγέλου

3 . ΜΑΛΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Αλεξάνδρου

4 . ΧΑΪΜΑΝΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κωνσταντίνου

ιζ) ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

1 . ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου