Volley League: Οι ομάδες Ελλήνων και Ξένων στο All Star Game της Σύρου!

Δυναμικό παρών από τον Φοίνικα στο All Star Game - Παπαδόπουλος και Βουλκίδης στους Έλληνες - Εβάντρο, Παβλίσεβιτς και... Βελούδης στους ξένους!

Volley League: Οι ομάδες Ελλήνων και Ξένων στο All Star Game της Σύρου!

– Δυναμικό παρών από τον Φοίνικα

– Παπαδόπουλος και Βουλκίδης στους Έλληνες

– Εβάντρο, Παβλίσεβιτς και… Βελούδης στους ξένους!

Η Ε.Σ.Α.Π. ανακοινώνει τους Ελληνες αθλητές που θα συγκροτήσουν την ομάδα των All Stars στη μεγάλη γιορτή που θα γίνει το Σάββατο 16 Μαρτίου στις 21.00 στην Ερμούπολη της Σύρου και θα αντιμετωπίσουν την αντίστοιχη ομάδα των ξένων.

Προπονητής της είναι ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος του Παναθηναϊκού και ομοσπονδιακός προπονητής. Η επιλογή των αθλητών έγινε μέσα από ψηφορορία του κοινού και των 12 προπονητών που έστειλαν τις προτάσεις τους στην ΕΣΑΠ:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:  21ος δρόμος Ειρήνης - Λάμπρυναν την εκδήλωση οι 5 ολυμπιονίκες

 

GREEK ALL STARS 2019
Ακραίοι
ΡΑΠΤΗΣ Αλέξανδρος (Παναθηναϊκός)
ΚΟΥΜΕΝΤΑΚΗΣ Ραφαήλ (Ολυμπιακός)
ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ Χαράλαμπος (Παναθηναϊκός)
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Παναγιώτης (Φοίνικας Σύρου)
Διαγώνιοι
ΖΟΥΠΑΝI Νίκος (Ολυμπιακός)
Κεντρικοί
ΠΕΤΡΕΑΣ Γιώργος (Ολυμπιακός)
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ Δημήτρης (ΑΕΚ)
ΠΕΛΕΚΟΥΔΑΣ Παναγιώτης (Παναθηναϊκός)
ΒΟΥΛΚΙΔΗΣ Θεόδωρος (Φοίνικας Σύρου)
Πασαδόροι
ΦΙΛΙΠΟΒ Ντίμα (ΠΑΟΚ)
ΜΑΡΟΥΛΗΣ Θάνος (Κομοτηνή)
Λίμπερο
ΖΗΣΗΣ Δημήτρης (Παναθηναϊκός)
Προπονητής
Δημήτρης Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός)

 

Η Ε.Σ.Α.Π. ανακοινώνει τους Ξένους αθλητές που θα συγκροτήσουν την ομάδα των All Stars στη μεγάλη γιορτή που θα γίνει το Σάββατο 16 Μαρτίου στις 21.00 στην Ερμούπολη της Σύρου και θα αντιμετωπίσουν την αντίστοιχη ομάδα των Ελλήνων.

Προπονητής της είναι ο Σέρβος Ράτκο Παβλίσεβιτς του Α.Ο.Φοίνικα Σύρου. Η επιλογή των αθλητών έγινε μέσα από ψηφορορία του κοινού και των 12 προπονητών που έστειλαν τις προτάσεις τους στην ΕΣΑΠ:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:  Νυχτερινή περιπέτεια για ιστιοφόρο με δύο επιβαίνοντες

 

WORLD ALL STARS 2019
Ακραίοι
MUAGUTUTIA Garrett (ΠΑΟΚ)
RAUWERDINK Jeroen (Ολυμπιακός)
BENGOLEA Pablo (Εθνικός Αλ.)
EVANDRO Diaz Sousa (Φοίνικας Σύρου)
Διαγώνιοι
KLAPWIJK Niels (ΠΑΟΚ)
SCHMITT Gavin (Ολυμπιακός)
Κεντρικοί
GLADSTONE Magalhaes (Παμβοχαϊκός)
FERGUSON Byron (Ηρακλής)
LOPAR Dusan (ΑΟΠ Κηφισιάς)
OKOLIC Aleksandar (ΠΑΟΚ)
Πασαδόροι
JACOBSEN Axel (Παναθηναϊκός)
TERVAPORTI Eemi (Ολυμπιακός)
Λίμπερο
ΒΕΛΟΥΔΗΣ Σπύρος (Φοίνικας Σύρου)
Προπονητής
Ratko Pavlicevic (Φοίνικας Σύρου)