Τα ζευγάρια και όλο το πρόγραμμα των πλέι-οφ και πλέι-άουτ της Volleyleague

Δείτε πότε θα διεξαχθούν τα παιχνίδια του Φοίνικα με τον Ηρακλή Χαλκίδας

0

Τα ζευγάρια και όλο το πρόγραμμα των πλέι-οφ και πλέι-άουτ της Volleyleague

Την προσεχή Τρίτη 27 Μαρτίου θα γίνει ο πρώτος αγώνας του πρώτου ζευγαριού των πλέι οφ (θέσεις 1-8) στην Volley League «Πάμε Στοίχημα». Πρόκειται για την αναμέτρηση μεταξύ του Ολυμπιακού και του Παμβοχαϊκού.
Οι αγώνες των υπολοίπων ζευγαριών θα γίνουν μετά το φάιναλ-4 του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς στη Σύρο. Το πρόγραμμα των πλέι οφ.

 

Πρόγραμμα Play Off 1-8, Play Off 1-4 και Play Out

Play off 1-8 (στις 2 νίκες)

Τρίτη 27 Μαρτίου 2018

1ος Αγώνας

Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός

Μ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2018(±1 Ημέρα)

1ος Αγώνας

ΠΑΟΚ – Εθνικός Πειραιώς

Φοίνικας Σύρου – Ηρακλής Χαλκίδας

Ηρακλής Πετ. 2015 – Κηφισιά

Τετάρτη 11 Απριλίου 2018  (±1 Ημέρα)

2ος Αγώνας

Εθνικός Πειραιώς – ΠΑΟΚ

Ηρακλής Χαλκίδας – Φοίνικας Σύρου

Κηφισιά – Ηρακλής Πετ. 2015

Σάββατο 14 Απριλίου 2018  (±1 Ημέρα)

3ος Αγώνας (Αν χρειαστεί)

ΠΑΟΚ – Εθνικός Πειραιώς

Φοίνικας Σύρου – Ηρακλής Χαλκίδας

Ηρακλής Πετ. 2015 – Κηφισιά

2ος Αγώνας

Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός

Τρίτη 17 Απριλίου 2018  

3ος Αγώνας (αν χρειαστεί)

Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Play Off 1-4 (διπλοί αγώνες με κενό μιας ημέρας)

1ος Αγώνας:

Τετάρτη 25 Απριλίου 2018

Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5

Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6

2ος Αγώνας:

Παρασκευή 25 Απριλίου 2018

Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5

Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6

3ος Αγώνας:

Δευτέρα 30 Απριλίου 2018

Νικητής 4-5 – Νικητής 1-8

Νικητής 3-6 – Νικητής 2-7

4ος Αγώνας: (Αν χρειαστεί)

Τετάρτη 2 Μαΐου 2018

Νικητής 4-5 – Νικητής 1-8

Νικητής 3-6 – Νικητής 2-7

5ος Αγώνας (Αν χρειαστεί)

Παρασκευή 4 Μαΐου 2018

Νικητής 1-8 – Νικητής 4-5

Νικητής 2-7 – Νικητής 3-6

Η βαθμολογία και το πρόγραμμα των πλέι άουτ

Η Νίκη Αιγινίου μπαίνει με πλεονέκτημα 2 βαθμών στα πλέι άουτ έναντι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και του Παναθηναϊκού. Η βαθμολογία και το πρόγραμμα των πλέι άουτ:

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ PLAY OUT (9-11 θέσεις)
Θ. ΟΜΑΔΑ Β.
1. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0
3. Παναθηναϊκός 0
*Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται και ακολουθεί την Παναχαϊκή στην Α2.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OUT (9-11 θέσεις):

1η Αγωνιστική: Μ.Τετάρτη 4 Απριλίου Νίκη Αιγινίου – Εθνικός Αλεξ.

2η Αγωνιστική: Τετάρτη 11 Απριλίου Παναθηναϊκός – Νίκη Αιγινίου

3η Αγωνιστική: Κυριακή 14 Απριλίου Εθνικός Αλεξ. – Παναθηναϊκός

4η Αγωνιστική: Τετάρτη 18 Απριλίου Εθνικός Αλεξ. – Νίκη Αιγινίου

5η Αγωνιστική: Πέμπτη 26 Απριλίου Νίκη Αιγινίου-Παναθηναϊκός

6η Αγωνιστική: Δευτέρα 30 Απριλίου Παναθηναϊκός – Εθνικός Αλεξ.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here