Πάλεψαν άλλα λύγισαν έφηβοι και κορασίδες του Άρη Σύρου

Έχασαν στις λεπτομέρειες οι έφηβοι στην Τήνο από τον Περιστεριώνα - Το κακό 3ο δεκάλεπτο στοίχισε στις κορασίδες στο παιχνίδι με τον ΑΟ Άνδρου

Δύο ήττες ήταν ο απολογισμός των τμημάτων του Άρη Σύρου σε παιχνίδια που έγιναν το Σαββατοκύριακο για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Την Κυριακή οι έφηβοι ταξίδεψαν στην Τήνο για να αντιμετωπίσουν τον τοπικό Περιστεριώνα. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια και κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με την γηπεδούχο ομάδα να παίρνει τελικά το ροζ φύλλο αγώνα με 69-57.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-12, 13-10, 20-17, 21-18

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ: Καμπέρι 7, Γιαβραδέλης 18, Μπινιάκου 4, Ρουγγέρης 27, Σουράνης 5, Μελισσουργός 8, Δεληγιάννης, Νάζος, Βόινας, Βιδάλης, Πετρόπουλος

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Πολίτης 28, Καπέλλας 5, Ξένος 17, Φωστέρης 5, Πρίντεζης 2, Κωστόπουλος, Χατζαντώνης, Τάνταλος, Παχής, Μάνης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:  Τοπικά πρωταθλήματα βόλεϊ: Πρόγραμμα Δεκεμβρίου

Μία ημέρα νωρίτερα, το Σάββατο, οι κορασίδες υποδέχθηκαν στην Σύρο τον ΑΟ Άνδρου από τον οποίο ηττήθηκαν με 33-49. Το τελικό σκορ αδικεί τις αθλήτριες του Λάζαρου Τσιομπάνη, καθώς στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν ισόπαλο (19-19) και ουσιαστικά η ομάδα πλήρωσε το κακό 3ο δεκάλεπτο.

Όπως και να χει, η νεανική ομάδα των κορασίδων έδειξε σημάδια βελτίωσης και αισιοδοξίας για το μέλλον της.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 5-8, 14-11, 8-19, 6-11

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Καβρουλάκη 8, Βασάλου 8, Δεναξά 2, Μαυρή 4, Τσαγκλιώτη 7, Καραμολέγκου 4, Βουτσίνου, Βενέτη, Ρούσσου Μ., Ρούσσου Λ., Αγγέλικα, Ντάφου