Ήττα για τον ΑΟ Σύρου στη Σαντορίνη

Η συριανή ομάδα στάθηκε άτυχη (3 δοκάρια) και γνώρισε την ήττα με 2-1 από τη Θύελλα Καμαρίου

0

Ο Α.Ο Σύρου δεν έπαιξε άσχημα στο παιχνίδι για την τρίτη αγωνιστική της Β φάσης του πρωταθλήματος, καθώς είχε πολλές ευκαιρίες, 3 δοκάρια αλλά στο τέλος ηττήθηκε 2-1 από την Θύελλα Καμαρίου.

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στην Σαντορίνη, με τον αγώνα να διακόπτεται για περισσότερο από 10 λεπτά, ενώ οι ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής των Δημητρακόπουλου (Θύελλα) και Κώτση (Α.Ο.Σ) από το πρώτο ημίχρονο.

Τα γκολ της Θύελλας σημείωσαν οι Ερρίκος (37΄) και Πoτουρίδης (50΄), ενώ για την ομάδα της Σύρου μείωσε στο φινάλε (80΄) ο Μανώλης Μουλίδης.

Άτυχος ο Α.Ο Σύρου στο ξεκίνημα, καθώς είχε αρκετές ευκαιρίες για γκολ και 3 δοκάρια με τους Ραμπαβίλα, Λούσσα και Μαραγκό και γενικά καλή παρουσία στο παιχνίδι του.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Θ.-ΕΠΟΠΤΕΣ:  ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΤΕΡΖΑΚΗΣ Μ.